Skip to main content Skip to search

Buhalterinė apskaita

Tvarkinga ir savalaikė buhalterinė apskaita leidžia valdyti ir prognozuoti įmonės finansinę situaciją bei atlikti taiklius strateginius sprendimus. Mes išdrįsime pasakyti, jog buhalterija yra viena svarbiausių verslo egzistavimo ir evoliucijos sričių, todėl tinkamo partnerio pasirinkimas tampa reikšmingu sprendimu. Savo praktikoje matėme, kaip tvarkinga ir nuosekli buhalterija leido įmonėms augti tvariai, pasikliauti tiksliomis finansinėmis ataskaitomis ir priimti ryžtingus sprendimus.

Svarbu, jog Jūsų buhalterinė apskaita:

doc-signed

būtų vykdoma tvarkingai ir nuosekliai,

download-doc

atsižvelgtų į kintančius įstatymus ir mokesčius,

upload-doc

būtų tvarkoma atsižvelgiant į Jūsų verslo interesus ir specifiką,

euro

taptų automatizuota ir taupytų laiką bei pinigus.

Mokesčių įstatymų bazė yra dinamiška, todėl tenka nuolatos adaptuotis prie įvairių pokyčių, taigi tampa itin svarbu, jog buhalteris nuolatos domėtųsi įstatymų pataisomis ir apskaitą prisitaikytų įmonės labui. Tačiau negana išmanyti tik įstatyminės bazės, būtina giliai suvokti apskaitomo verslo specifiką ir priimti sprendimus, kurie vestų prie veiklos finansinės gerovės.

 

Buhalterinė apskaita ir teisės aktai

 

Skirtingos verslo sferos reikalauja skirtingų žinių. Kai kuriose veiklos srityse kaip rinkodara ar pardavimai įmonės turi pakankamai daug vietos kūrybiškiems ir mažai apibrėžtiems sprendimas, tačiau buhalteris yra tas darbuotojas, kurio veiksmai yra apriboti galiojančiais teisės aktais. 

Įstatymai kasmet koreguojami, papildomi ar visai keičiami, todėl buhalterinė apskaita yra ta sritis, kuri turi būti itin adaptyvi ir lanksti bei greitai reaguoti į pokyčius. Korektiškas teisės aktų skaitymas ir verslo procesų išmanymas leidžia teisingai apjungti šias sritis ir priimti sprendimus, kurie yra vertingi įmonėms.

Buhalterio gebėjimas atsigręžti į verslo interesus ir adaptuoti įstatymus veikloje taip, jog jie būtų maksimaliai naudingi yra svarbus bruožas. „D&R Accounting“ didžiuojasi, jog buhalterinė apskaita įmonėms visuomet vykdoma jų interesų labui. 

Žinoma, skirtingos juridinės formos įmonės turi savo apskaitos specifiką ir reglamentus, todėl tampa svarbu, jog savo veiklos buhalterinei apskaitai turėtumėte tikrai profesionalią komandą. Buhalterio žinios ir gabumai tampa tiesioginiu finansų valdymo įrankiu. Gerai įstatymus, jo išmintis ir lengvatas pažįstantis specialistas gali pritaikyti įmonei naudingus ar mažiau kainuojančius sprendimus bei proaktyviai pasiūlyti, kokia finansų restruktūrizacija gali būti naudinga. 

Peršasi išvada, jog buhalterio darbas taip pat reikalauja kūrybos. Kai kurie sprendimai gali lemti kritiškai svarbius finansų srautų bei apskaitos patobulinimus. Tvarkinga ir teisės aktus atliepianti buhalterinė apskaita, įgalina įmonę matyti pilną veiklos finansinį vaizdą ir priimti strateginius bei ilgalaikius sprendimus.

„D&R Accounting“ – tai jūsų verslo partneris, kurio tikslas galiojančių įstatymų kontekste prisidėti prie veiklos efektyvumo, procesų automatizavimo ir pelningumo. Mes ne tik atliekame buhalterinės apskaitos paslaugas, mes kartu patariame ir konsultuojame bei dalinamės naujausia teisės aktų informacija, kuri reikšminga verslui. Mūsų ambicija yra ne tik atlikti apskaitos funkcijas, bet ir suteikti kompanijoms pranašumą rinkoje, kurį gali suteikti palankus ir korektiškas teisės aktų taikymas. Buhalterinė apskaita, kaip ir kitos sritys, žengia skaitmeninimo keliu, todėl dauguma procesų gali būti automatizuojami. „D&R Accounting“ neatsilieka nuo pasaulinių tendencijų.

Vyrauja požiūris, kad buhalteris – tai įmonės kaštų dalis, tačiau vertė, kurią sugeneruoja profesionalus specialistas leidžia jį vertinti labiau kaip investiciją. Buhalterinė apskaita – tai kritinė veiklos sritis, kurioje klaidos ar aplaidumas verslui kainuoja daug daugiau nei buhalterio atlyginimas, todėl pasirinkite partnerį, kuris atsakingai ir empatiškai žvelgia į jūsų veiklą.

„D&R Accounting“ pasirūpins visais Jūsų įmonės apskaitos klausimais: nuo dokumentų apdorojimo iki  finansinių veiklos ataskaitų parengimo. Mes pažadame, jog visus svarbius klausimus galite patikėti mūsų komandai, o savo laiką galėsite skirti kitoms svarbioms verslo sritims.

Jei tai aktualu Jūsų kompanijai – užpildykite kontaktų formą ir netrukus su Jumis susisieksime.

Mokesčiai Lietuvoje

Privalomi mokesčiai Lietuvoje – kokie jie?

Gyventojų pajamų mokestis (GPM). Jis yra išskaičiuojamas iš gaunamo atlyginimo, taip pat ir iš kitų, ne darbo santykiais gautų pajamų (pardavus turtą ir pan.). Dirbantiesiems pagal darbo sutartis gyventojų pajamų mokestis yra išskaičiuojamas iš darbo užmokesčio (tai daro darbdavys), tuo tarpu vykdantieji individualią veiklą susimoka jį patys. Apmokestinant su darbo santykiais susijusias pajamas, taikomas 20 proc. pajamų mokesčio tarifas Individualios veiklos pajamos apmokestinamos 15 proc. pajamų mokesčio tarifu.

GPM turi mokėti pajamų gavę nuolatiniai Lietuvos gyventojai bei nenuolatiniai Lietuvos gyventojai, GPM mokantys nuo pajamų, kurių šaltinis yra Lietuvoje.

Pelno mokestis. Jį moka įmonės nuo savo uždirbto grynojo mokestinio pelno. Pagrindinis pelno mokesčio tarifas siekia 15 proc. Mažesni tarifai taikomi mažoms įmonėms, visiškai nuo šio mokesčio  atleidžiamos socialinės įmonės.

Pridėtinės vertės mokestis (PVM). PVM yra vartotojų mokamas mokestis nuo įsigytų prekių ir paslaugų. Standartinis PVM tarifas siekia 21 prc. Daugiau apie PVM mokestį galite pasiskaityti oficialiame VMI puslapyje.

Valstybinio socialinio draudimo įmokos. Pagrindinis valstybinio socialinio draudimo sistemos tikslas – garantuoti pajamas apdraustiesiems netekus darbingumo dėl ligos, motinystės, senatvės, netekto darbingumo ar kitais atvejais. Šiuos mokesčius moka tiek darbdavys, tiek ir darbuotojas. Kartu sudėjus valstybinio socialinio draudimo įmokos siekia 40 proc. atlyginimo „ant popieriaus“. VSD mokesčius turi mokėti ir besiverčiantieji individualia veikla, dirbantys su verslo liudijimais, autorinėmis sutartimis, sportininkai, atlikėjai, šeimynų dalyviai ir kt.

Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos. PSD žmonėms suteikia teisę į sveikatos draudimo paslaugas nemokamai (didžiajai daliai paslaugų). Jei asmuo nėra draustas šiuo draudimu, jis už gydymo paslaugas turi susimokėti pats. Automatiškai draustais privalomuoju sveikatos draudimu tampa:

  • Pagal darbo sutartį dirbantys asmenys;
  • Nepilnamečiai;
  • Pensininkai;
  • Bedarbiai, registruoti Užimtumo tarnyboje;
  • Nėštumo, vaiko priežiūros atostogose esantys asmenys;
  • Studentai;
  • Socialiai remtini asmenys; kiti, specialioms grupėms priskirti, remtini asmenys;
  • Globėjai, atitinkantys nustatytas sąlygas.